Top Menu

GfK: Paasomzet € 730 miljoen

PDF Afdrukken E-mailadres
maandag, 28 maart 2011 09:30

Marktonderzoeker GfK verwacht dat de supermarkten de komende Pasen 2,5% meer omzet zullen realiseren ten opzichte van vorig jaar. Daarmee zou de paasomzet op € 730 miljoen uitkomen.

 

In tegenstelling tot Kerst is Pasen meer gericht op ontbijt en lunch en minder op het diner. Toppers met Pasen zijn het gevulde brood, voorgebakken brood, maar ook bloemen en planten rond deze dagen veelgekochte producten.

 

Het premium eigen merkassortiment behaalt met Pasen een omzetaandeel van 2% (normaal 0.74%). De consument oriënteert zich voor de paasboodschappen ook breder voor het winkelbezoek. Naast de folder (52% bekijkt de folder voor winkelbezoek), wordt er ook vaker dan in een normale week naar advertenties in dagbladen en op internet gekeken.

 

Niet het voordeel (prijzen/aanbiedingen) zijn dan bepalend voor de winkelkeuze, maar het assortiment (ruime keuze/specifieke producten) en vers spelen dan een belangrijkere rol in vergelijking met de normale situatie.

 

 

Share