Rabobank: AH krijgt last van Jumbo |
|
|
|
| zaterdag, 06 november 2010 13:53 |
|
Volgens Rabobank Equity Research zijn de nieuwe Jumbo-winkels een doorslaand succes. “In combinatie met het herstel van C1000 gaat Albert Heijn een moeilijker tijd tegemoet'', aldus Rabobank. Jumbo bouwt in hoog tempo 175 winkels van overgenomen Super de Boer om naar de eigen formule. Rabobank: “Volgens het management hebben de eerste dertig een omzetgroei van 60 tot 70%.''
Op basis van 'veldonderzoek' onder 500 winkelende mensen in tien nieuwe Jumbo-winkels en tien AH's in de buurt concludeert Rabobank dat de omgebouwde winkels een omzetgroei laten zien van meer dan 30 procent. Die stijging is te danken aan hogere uitgaven door bestaande klanten en een substantiële instroom van nieuw publiek. Een derde van de omzetgroei is te danken aan klanten die voorheen bij AH shopten, aldus Rabo-analisten.
|






De analisten van Rabobank zijn ervan overtuigd dat het tempo waarin Albert Heijn tot nu toe marktaandeel veroverde flink afneemt door het succes van de omgebouwde winkels van concurrent Jumbo. Ook zullen de marges na jaren van groei afvlakken. Rabobank verlaagt zijn advies voor Ahold op basis van deze analyse van ‘buy’ naar ‘hold’.
