
Maarten Schuurman volgt Hans Böhm op als algemeen directeur van Heineken Nederland
Door: Dave van Loon · leestijd 2 minuten Personality'sMaarten Schuurman wordt benoemd tot algemeen directeur van Heineken Nederland. Hij volgt daarmee Hans Böhm op, die zijn loopbaan bij Heineken vervolgt als managing director van Brau Union, een onderdeel van Heineken in Oostenrijk.
Op 1 september geeft Hans Böhm het stokje over aan Maarten Schuurman, die als managing director van Heineken in Oost- en West-Afrika nu nog verantwoordelijk is voor de activiteiten van Heineken in Egypte, Algerije, Tunesië, Sierra Leone, Mozambique en een joint venture in Sirocco (Dubai).
Schuurman startte zijn loopbaan in 1996 bij Heineken Nederland, waar hij begon als (Financial Management) trainee. Daarna vervulde hij verschillende posities op het gebied van finance en commerce bij Heineken Nederland en bij zusterbedrijf Vrumona, waar hij tussen 2002 en 2004 accountmanager Retail was en vervolgens tot 2009 werkzaam was als manager Out of Home en Export.
Suriname, Burundi, Ierland...
In de hierop volgende jaren gaf Schuurman als managing director leiding aan de Surinaamse Brouwerij (2009-2011) en Brarudi SA (2011-2015), beide onderdeel van Heineken. In de laatste functie was hij onder meer verantwoordelijk voor de succesvolle lancering van het eerste volledig lokaal gebrouwen bier in Burundi. Hierna was Schuurman tot 2018 werkzaam als senior director Global Sales Execution & Capabilities van Heineken.
In hetzelfde jaar trad hij aan als managing director van Heineken Ierland en loodste hij het bedrijf door de lockdown in Europa en gaf hij leiding aan de herstructurering van het bedrijf. Met de versnelde introductie van productinnovaties als Moretti en Heineken 0.0 slaagde Schuurman erin het marktaandeel van Heineken in Ierland significant te vergroten.
Onder zijn leiding is een succesvol digitaal b2b-platform geïmplementeerd, dat goed is voor circa 70% van de omzet in het Pub-segment. Nog maar sinds april 2023 is Maarten Schuurman managing director van Heineken Oost- en West-Afrika.
Maarten Schuurman: “Ik maak met trots de stap van mijn laatste thuisbasis in Afrika naar Nederland. Na bijna vijftien jaar in het buitenland gewerkt te hebben, heb ik nu de eer om vanaf 1 september als managing director leiding te geven aan Heineken Nederland, waar mijn carrière ruim een kwart eeuw geleden begon. Ik kijk ernaar uit het stokje van Hans over te nemen en verder te bouwen aan een mooi en sterk Heineken in Nederland. Hans Böhm heeft met zijn team een stevig fundament gelegd om dit mooie bedrijf ook in de komende jaren verder te laten groeien.”
Naar Brau Union
Hans Böhm is sinds 1 februari 2020 algemeen directeur van Heineken Nederland. Hij heeft een lange staat van dienst binnen het bedrijf, waar hij in 1996 begon als (Commercial Management) trainee. Hierna vervulde hij verschillende sales- en marketingposities binnen Heineken Nederland. In 2004 startte hij bij Al Ahram Beverages, de Heineken-operatie in Egypte, waar hij als marketing director en later als commercieel directeur aan de slag ging.
In november 2009 keerde Böhm terug naar Nederland; eerst als innovatiemanager voor Europa en niet veel later als marketing directeur van Heineken Nederland. Daar stond hij aan de basis van strategische projecten als de herlancering van Brand en de lancering van Radler onder het Amstel-merk. Als senior director Global Cider zorgde Böhm dat tussen 2013 en 2016 een portfolio van cider-merken werd ontwikkeld en wereldwijd uitgerold.
Sinds 2016 is Böhm founder en werd hij managing director van online bierplatform Beerwulf. Beerwulf groeide onder zijn leiding uit van startup naar scale-up, waarbij ‘The agile way of working’ en digitaal denken onderdeel werd van het dna van Beerwulf. Hans Böhm is sinds 1 februari 2020 als algemeen directeur verantwoordelijk voor Heineken Nederland.
Tweede vaderland
Hans Böhm: “Na bijna 3,5 jaar als algemeen directeur aan het roer te hebben gestaan van Heineken Nederland ga ik dit fantastische bedrijf, waar ik bijna dertig jaar geleden mijn carrière begon, verlaten. Ik sta nu aan de vooravond van een prachtige nieuwe uitdaging in Oostenrijk, dat ik als mijn tweede vaderland beschouw en waar ik Brau Union als managing director mag leiden. Ik ben erg trots op wat we in de afgelopen jaren hebben neergezet in Nederland. Het waren uitdagende tijden; zes weken na mijn aantreden brak corona uit en ging Nederland op slot. Gelukkig braken hierna betere tijden aan, met een aantal bijzondere mijlpalen, zoals de overname van de Texelse bierbrouwerij en de lancering van Birra Moretti en Heineken Silver. Ik heb het volste vertrouwen in mijn opvolger Maarten Schuurman en weet zeker dat hij met zijn jarenlange ervaring en zijn persoonlijkheid bij uitstek de leider is die HEINEKEN Nederland succesvol verder kan brengen.”