Erik Bras (l) en Bas Roelofs
Erik Bras (l) en Bas Roelofs

Bas Roelofs, Erik Bras e.a. bij Signature Foods

Door: Gé Lommen · leestijd 1 minuut Personality's

Erik Bras gaat terugtreden als ceo van Signature Foods, het bedrijf met verschillende producenten, waarvan in Nederland Johma, Heks’nkaas en Topking de bekendste zijn en in België salademerk Délio. Dat doet Bras niet alleen, ook cfo Alfred Driessen treedt terug. Dat doen zij eind dit jaar. En per begin volgend jaar volgen Bas Roelofs Bras op als ceo en Herman de Boer als cfo.

Roelofs is al enkele jaren werkzaam voor Signature. Daarvóór was hij o.a. managing director bij FrieslandCampina voor de consumentendivisie in Nederland en hij vervulde jarenlang commerciële functies bij Procter & Gamble in Nederland. Herman de Boer komt van Vermaat (het bedrijf is horecaleverancier en is in de levensmiddelensector momenteel vooral bekend als de partner van Jumbo voor La Place), daar is De Boer al jarenlang cfo en sinds begin dit jaar ‘finance director’ voor Europa.

In een brief aan relaties meldt Bras dat hij wel nog voor Signature Foods zal blijven werken, namelijk als ‘cmo’ (‘chief marketing officer’), hij zal zich bezighouden met ‘innovatie, marketing’, maar ook met ‘acquisities’. Dat laatste mag vreemd klinken: een marketingdirecteur die over overnames gaat. Maar gezien de rol van Bras is dat weer niet zo vreemd. Signature kunnen we gerust het geesteskind van Bras noemen. Hij kocht vijftien jaar terug Johma en toen hij ook andere levensmiddelenproducenten overnam, vormde hij Signature Foods, als holding boven die werkmaatschappijen. De stuwende kracht achter al die overnames was vooral Bras zelf.

In 2019 werd Erik Bras Foodmanager van het Jaar, een initiatief van dit blad, in samenwerking met het Nationaal Food Congres, waar de Foodmanager van het Jaar altijd bekendgemaakt wordt. Jaren geleden werkte Bras bij Unilever en naderhand bij diervoederfabrikant Provimi.

Ook Alfred Driessen zal na 1 januari aan Signature Foods verbonden blijven, ‘twee dagen per week’, als ondersteuning bij een ‘erp’-transitie en ‘bij grote capex-projecten’ (capex: ‘capital expenditure’, investeringen en/of overnames). Ook in de opvolging van de huidige rollen van Roelofs, ‘cco’(‘chief commercial officer’) en ‘general manager Losser’ (de vestiging van Johma), is voorzien: de nieuwe cco wordt Linda van Beekhuizen en de nieuwe general manager wordt Daniël Jansen.

Van Beekhuizen werkte enige tijd bij C1000, daarna jarenlang voor Johma (2013-2020) en sindsdien voor Signature Foods. (En voor de mensen die thuis zijn in het vrouwenvoetbal: inderdaad, ze was ook enige tijd speelster voor PEC Zwolle en vervulde daarna een pr- en communicatiefunctie bij die club.) Zij is momenteel nog ‘director category, customer development & program director’ bij Signature Foods.

Daniël Jansen werkte voorheen bij Plukon, Benckmar en Müller, sinds 2020 bij Johma en sinds 2021 bij Signature Foods, momenteel nog in de rol van sales director retail voor de merken Johma en Westland (niet de kaas, maar de salades). In de brief aan relaties is verder niets bekendgemaakt over de vraag of dit alles ook veranderingen in de aandelenverhouding met zich meebrengt.


Nieuws

Personality's

Opinie

Productnieuws

Branche & Cijfers